המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

המעבדה להיסטופתולוגיה וציטולוגיה

מנהל המכון הפתולוגי

ד"ר אלחנדרו ליבוף 

 דוא"ל:        alejandrol@bmc.gov.il

 

רופאים בכירים

ד"ר מרק שלפוברסקי מנהל המעבדה בכיר

ד''ר יעקב קרבצ'נקו  רופא מומחה
ד''ר איגור סינלניקוב  רופא מומחה
ד''ר עירית אלון רופאה מומחית
ד''ר לנה פייגן 

 

מזכירת המכון לפתולוגיה

הגב' ורד אביטבול

מייל:   veredt@bmc.gov.il

 

מיקום

קומה שלישית מרפאות  חוץ

 

טלפון:

08-6745428


 

פקס:

08-6745471

 

פעילות עיקרית

המעבדה להיסטו-פתולוגיה וציטולוגיה במרכז הרפואי ברזילי משתייכות למכון לפתולוגיה של המרכז, המספק את שירותיו לכלל יחידות ומחלקות המרכז.
 
•במעבדה מתבצעים אבחון מורפולוגי, צביעות היסטוכימיות ואימונוהיסטוכימיות שונות לדגימות רקמה מאיברים שונים טריות או לאחר קיבוע ולדגימות ציטולוגיות מנוזלים או ממשטחים. כל תהליכי ההכנה, העיבוד והטיפול בדגימות לצורך צביעתן מתבצעים במעבדה, הדגימות נבחנות באופן מאקרוסקופי ומיקרוסקופי ע"י רופאי המכון לצורך מתן אבחנה והערכה של תהליכים פתולוגיים אפשריים, בדגימות הנבדקות.

•לרוב, בדיקות הרקמה נעשות על חתכים שהוכנו ע"י צוות המעבדה (עובדי מעבדה מוסמכים) מחומר שעבר קיבוע בפורמלין ושיקוע בפרפין, פרט למצבים בהם רופא כירורג דורש בזמן ניתוח מידע זמין יותר בכדי לדעת האם לשנות או לא את מהלך הניתוח המתוכנן. במצבים כאלו ניתן לבצע בדיקה מהירה על חתכים מרקמה שנשלחת למכון לפתולוגיה במצב טרי ועוברת טיפול בהקפאה במעבדה ונקראתFrozen sections  .

•דגימות נשלחות אל המעבדה מהמרפאות והמכונים של המרכז הרפואי, מחדר הניתוח ומהמחלקות הכירורגיות (כירורגיה, נשים וכו') ע"י שליחים מהמחלקות השונות
 (עובדי מחלקת השינוע של ביה"ח, מתנדבי שירות לאומי / אחות פנימית של המחלקה).

•בעקבות התקדמות הרפואה המודרנית לכוון של רפואה מותאמת אישית, בקרוב יפתח מערך לאבחון מולקולרי על מנת לתת השלכה טיפולית מעמיקה מסוג target therapy לגופים המטפלים השונים.

כל הבדיקות מבוצעות ע"י צוות מיומן תוך שימוש במכשור מתקדם תחת נוהל קפדני של בקרת איכות פנימית וחיצונית. מה שמאפשר למעבדה לתת שרות ברמה גבוהה.

הדפס
עבור לתוכן העמוד