המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2006 התחסן היום במרכז הרפואי ברזילי

חתן פרס נובל מתחסן


התבטאות נדירה של חתן פרס נובל לכימיה, היום במרכז הרפואי ברזילי:
חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2006, המדען היהודי-אמריקאי פרופ' רוג'ר דויד קורנברג, שזכה בנובל בזכות מחקריו בנושא ה-RNA, התחסן היום במרכז הרפואי ברזילי והכריז: "חיסוני ה-RNA בטוחים, יעילים, ויש בהם כדי להעלים את המגפה מהעולם".

היום, יום ג', ביקר במרכז הרפואי ברזילי אחד החוקרים המובילים והחשובים בעולם בנושא ה-RNA והתהליך באמצעותו הופך DNA ל RNA. פרופ' קורנברג משמש כפרופסור באוניברסיטת סטנפורד, פתר חלק מהחידה הקשורה באופן שבו מידע האגור בגנים מועבר לשרשראות RNA, שנודדות לחלקים אחרים בתא כדי לקודד את החלבונים.

לאחר שקיבל בברזילי את מנת החיסון הראשונה נגד קורונה, חיסון שפותח בטכנולוגיית RNA, הכריז פרופ' רוג'ר דויד קורנברג: "החיסונים לקורונה, חיסונים מבוססי ה-RNA, פותחו בטכנולוגיה ייחודית שיש בה כדי ליצור אפקטיביות רבה לצד בטיחות. אני סמוך ובטוח שהחיסונים הללו לא רק חשובים ויעילים, אלא שיש בהם כדי להביא לעצירת התפשטות מגפת הקורונה ברחבי העולם. חיסוני ה-RNA בהחלט בשורה גדולה והישג מדעי חשוב ומעורר השראה. התחסנתי היום בלב שלם במרכז הרפואי ברזילי, אני מחזק את ידי הצוותים הרפואיים הנפלאים שפגשתי במרכז הרפואי וקורא לציבור הישראלי לבוא ולהתחסן".

מנהל המרכז הרפואי ברזילי, פרופ' יניב שרר, ברך את פרופ' קורנברג על החלטתו לבוא ולהתחסן במרכז הרפואי ברזילי, ואמר: "יש לנו היום זכות גדולה לארח מדען מהבולטים והמובילים בעולם בתחום חקר ה-RNA, חתן פרס נובל לכימיה שמהווה השראה ומודל לחיקוי למדענים בכל רחבי העולם. אני מבקש להודות לפרופ' קורנברג על החלטתו לבוא לכאן כדי לתת רוח גבית למבצע החיסונים הלאומי, ולחזק את ידי צוותי הרפואה של ברזילי, ומאחל לו עוד שנים רבות ומשמעותיות של מחקר חלוצי ופורץ דרך – למען האנושות בכללותה".

בתמונה: פרופ' רוג'ר דויד קורנברג מקבל את מנת החיסון הראשונה לקורונה, במרפאת חיסוני הקורונה של המרכז הרפואי ברזילי

הדפס
עבור לתוכן העמוד