המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על המרכז הרפואי
על המרכז הרפואי
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

יום עיון בנושא חידושים בסוכרת נערך בברזילי

יום עיון בנושא סוכרת התקיים היום בית חולים ברזילי בנושא חידושים בסוכרת 2020  תרופות חדשות  ופרדיגמות טיפוליות חדשות  .הכנס מיועד לקבוצת נאמנות הסוכרת מהמחלקות השונות בבית החולים ומשתתפים בהרצאות רופאים ומתמחים מכל המחלקות בבית החולים

 בכל שנה מתקיימים מספר כנסים בנושא סוכרת בבית החולים המאורגנים על ידי המומחית הקלינית בסוכרת לינדה פרז ובשיתוף ראש שירות הסוכרת ד"ר אירנה ברש , מוצגים מחקרים חדשים בסוכרת, תרופות חדשות שנכנסו לסל התרופות ומנגנונים שונים בסוכרת. ההרצאות  ניתנות על ידי טובי המרצים בתחום .

 

היום העבירו את ההרצאות  פרופ' ח'מאיסי  מנהל מחלקה פנימית ד מבית חולים רמב"ם אנדוקרינולוג בכיר וחוקר, ד"ר שלומית קורן מנהלת מרפאת הסוכרת באסף הרופא, ד"ר אילנה הרמן רופאה מומחית בסוכרת וד"ר טולדנו אנדוקרינולוג ומומחה בסוכרת.

הוצגו מיקרים רבים של מטופלים ומנגנונים רבים שהסוכרת מערבת. הפרדיגמה הטיפולית היום במתן טיפול תרופתי בסוכרת , השיקולים למתן טיפול תרופתי והוצגה סדנה לניתוח מקרים , כמו כן ניתנו הרצאות בנושאים של צמתי ההחלטה לטיפול משולב בהזרקה בסוכרת, שינוי כללי המשחק לטיפול בסוכרת ב 2020, חשיבות הטיפול המוקדם בחולה הסוכרתי, הוצגו נתוני כמות המטופלים שאושפזו עם סוכרת בבית החולים, כמויות האומדנים והפעילות הענפה בתחום הזה שנעשית בבית החולים לאורך כל השנה הוצגה גם תוכנית העבודה לשנה הבאה ועוד תכנונים לעתיד .

אין ספק שמחלת הסוכרת היא מחלת המאה , מחקרים מצביעים על תמותה ותחלואה גבוהים יותר באשפוז אצל חולים סוכרתיים או עם היפרגליקמיה וגם אצל חולים עם אירועי היפוגליקמיה משמעותיים. לכן חשוב מאוד באשפוז להימנע משני מצבים אלה. על מוסדות האשפוז לקדם אשפוז בטוח ולספק מעבר יעיל חזרה לקהילה המונע סיבוכים מידיים ואשפוזים חוזרים.

 מחלת הסוכרת היא מחלה מאתגרת אחוז חולי הסוכרת עולה משנה לשנה ואנחנו נדרשים להתמודד עם מטופלים קשים, איזור שנמצא בפריפריה ללא משאבים מספיקים, אין אנשי מקצוע מספיקים, אין מספיק מרפאות סוכרת ואחוז החולים באשקלון הוא גדול (30%).

בית חולים ברזילי  בראשותו של פרופסור חזי לוי ויחידת הסוכרת רואה בטיפול בחולי הסוכרת אתגר חשוב  ,נפתחה מרפאת סוכרת שנותנת שירות לכלל חולי הסוכרת בסביבה  , המרפאה מספקת טיפולים מהחדשניים בארץ גם בנושא הטכנולוגי וגם הרפואי המטופל מלווה על ידי אחות  מומחית קלינית בסוכרת ורופאה ויש תוצאות מאוד יפות למטופלים שהמרפאה מלווה אותם.

 כמו כן תוך כדי האשפוז מאתרים מטופלים פרה סוכרת, מטופלים חדשים ונעשים פרויקטים רבים בתחום תוך כדי הקשר עם הקהילה ובתאום כל הגורמים כדי שהמטופל לא יתפספס.

הדפס
עבור לתוכן העמוד