המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

כנס ומוצלח התקיים מטעם עמותתEMDR ישראל

דר גילי  גבעתי פותחת את הכנס

כנס מקצועי עשיר ומוצלח התקיים מטעם עמותתEMDR  ישראל, תוך שיתוף פעולה עם המרכז הרפואי ברזילי והקואליציה הישראלית לטראומה בתאריך 13/3/2019.
EMDR הינה שיטת טיפול אינטגרטיבית שנחקרה רבות והוכחה כיעילה בטיפול במבוגרים ובילדים במגוון של תלונות נפשיות הקשורות בין היתר בטראומה וחרדה. השיטה מביאה עיבוד מהיר של זיכרונות טראומטיים, להטבה במצב הקוגניטיבי והרגשי ולהקלה ניכרת בסימפטומים התנהגותיים-גופניים.
עמותת EMDR ישראל, החליטה לשים פוקוס על האזור לנוכח המצב הביטחוני בכל הדרום ובעוטף עזה במיוחד ולקדם את המטפלים, הנותנים מענה פסיכולוגי לתושבי האזור בכלל ונפגעי טראומה ופוסט-טראומה בפרט.
לאורך השנים, תושבי האזור מתמודדים עם הצורך בשגרת חיים בריאה, מול המשך התקפות קבועות של ירי הרקטות מעזה.  מצב זה גרר את צה"ל  למבצעים גדולים ברצועה: עופרת יצוקה (דצמבר 2008), עמוד ענן (נובמבר 2012), צוק איתן (יולי 2014). אנחנו מביטים לאחור אל סבבי הלחימה בעשור האחרון, שהפכו עם השנים אלימים יותר וחמורים יותר ותושבי האזור מנסים להמשיך בשגרת חייהם.
בעמותת EMDR , מבקשים להמשיך לתמוך ולחזק את האוכלוסייה ובעיקר את העוסקים במלאכה החשובה והקשה. להם הוקדש יום עיון זה. בעמותה פועלים מתנדבים בוועדות השונות: הסמכה, אתיקה ועוד. יום עיון זה נבנה ולווה ע"י ועדת השתלמויות ונציגות הועדה: גילה הרן ועדי בלונדהיים שהנחו את היום.

את היום פתחה בברכה, סגנית מנהל בית החולים, ד"ר גילי גבעתי. אחריה הצטרפו לברכות:  יונתן שושן, מנהל מרכזי חוסן בעוטף עזה של הקואליציה הישראלית לטראומה, ונעמי כמין, מנהלת היחידה הטיפולית במרכז חוסן אשכול, שספרו על השותפות של מרכזי חוסן עם ה-EMDR.

ההרצאה הראשונה הועברה ע"י שולה ברין, פסיכותרפיסטית, מדריכת  EMDR מוסמכת, מתמחה בטיפול בטראומות מורכבות, בעלת קליניקה פרטית כאן באשקלון.
בהרצאה שתחילתה : EMDR"  על קצה המזלג" –להסבר על מהות הטיפול ב- EMDR ,זאת לטובת המטפלים שאינם מטפלי EMDR .
בהמשך, תיארה טיפול: "סכנה מבית ומחוץ-טיפול בחרדות ביטחוניות אצל תושבת העוטף הסובלת גם מטראומה התפתחותית".
צור שלג, פסיכולוג קליני מומחה, בעל הכשרה של  EMDRמנוסה בטיפול דינמי, קוגניטיבי-התנהגותי עובד בביה"ח ברזילי-בתחנה לילד והמתבגר, בעמותת "עמך" ובקליניקה פרטית באשקלון, הציג תיאור טיפול של  "שילוב EMDR בטיפול בנערה מתבגרת"

המשיכו להציג מיכל הריס ודר' רותם שטרנברג: "טיפול משפחתי בעזרת EMDR במקרים של חרדות על רקע איום בטחוני מתמשך - מודל בהתהוות".     
                               
מיכל הריס, עובדת סוציאלית, מטפלת ומדריכה בטיפול משפחתי וזוגי במרכז חוסן אשכול שנים רבות, מדריכה קבוצת מטפלים משפחתיים המשלבים EMDR בטיפול המשפחתי ובעלת קליניקה פרטית.
ד"ר רותם שטרנברג -עובדת סוציאלית, מטפלת ומדריכה בטיפול משפחתי וזוגי במרכזי החוסן של אשכול, שדרות ומרכזת את תחום הטיפול המשפחתי במרכז חוסן שער הנגב.

שילוב טיפולי נוסף הוצג ע"י  סינטיה רסקין, MA, ISST מטפלת באומנות וארגז-חול מוסמכת, פסיכותרפיסטית ממוקדת, מדריכה, בעלת הכשרה של  EMDR

בהרצאה: "שילוב טיפול טכניקת ארגז חול עם טיפול EMDR".
ההרצאה הבאה הוקדשה למטפלים , וניתנה ע"י  מירתה שניר, פסיכולוגית חינוכית בכירה, מומחית לטיפול בטראומה ומצבי לחץ וחירום, מדירכה מוסמכת ב-EMDR  , מורשית לטיפול בהיפנוזה, מדריכה מחוזית ב"חדרי שלוה/מרח"ב"- התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון ולשעבר מנהלת שפ"ח שער הנגב מאז נפילת הקסאם הראשון בעוטף ואחראית על החירום מטעם שפ"י במחוז הדרום.

נושא ההרצאה: "בין שחיקה לטראומטיזציה משנית: מטפלים במציאות טראומטית משותפת".

את היום המרתק, חתם ד"ר אודי אורן, יו"ר עמותת - EMDR ישראל בדברי סיכום.
התוכן של היום היה מרתק ופותח לחשיבה מקצועית, ויחד עם זה לווה באירוח יוצא מן הכלל של בית החולים: מזון בריא  ומגוון, משביע ביופיו ובטעמו, צוות בית החולים דאג לכל הפרטים הקטנים כולל ההגשה, האירוח והנקיון.
חוויה ששווה לחזור עליה, בציפיה לחזרת השקט לדרום ולארץ בכלל.

 

הדפס
עבור לתוכן העמוד