המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

המרכז הרפואי אירח את שר הבריאות

ד"ר חזי לוי ושר הבריאות בבנין הכירורגי הממוגן

ביום שני, 27/03/2017, ביקר שר הבריאות, ח"כ הרב  יעקב ליצמן, במרכז הרפואי ברזילי.


אל השר נלוו מספר מבכירי משרדו.  הביקור נועד לשם הצגת הפרויקטים ההולכים ונבנים במרכז הרפואי ברזילי, רתימת המשרד לסיוע בקיום הפרויקטים וכמובן סיור בחלק מהאתרים.


מנכ"ל בית החולים ד"ר חזי לוי הציג לשר מספר פרויקטים הנבנים כעת ועתידים להיבנות בתקופה הקרובה ולשנות את פני המרכז הרפואי ואת הטיפול שהוא מעניק לקהילה אותה הוא משרת.


ראשית, הוצג פרויקט הבניין הכירורגי, המכיל בין השאר אשפוז ממוגן תת קרקעי לכ – 300 חולים בשעת חירום, חדר מיון גדול וממוגן, עשרה חדרי ניתוח ממוגנים חדישים ביותר, מחלקות טיפול נמרץ לילדים ולמבוגרים ומחלקות נוספות. מנכ"ל בית החולים העלה על נס את הבשורה לאזור אך יחד עם זאת העלה את בקשתו לשר לסייע בתקציב ובתקני כוח אדם מקצועי על מנת להתקדם ולהתחיל באכלוס בחציון השני של שנה זו.


פרויקט נוסף, הנושא עמו בשורה, הינו פרויקט בניית השיקום, שיכיל 36 מיטות לשיקום נוירולוגי ואורתופדי ועוד מיטות לשיקום נשימתי לחולים עם הנשמה ממושכת.
בפרויקט זה, שהינו תרומה של קרן אלנברג, יבנו גם אולמות לשיקום נשימתי, שיקום לב, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ובריכת לטיפול הידרותרפי.


מתקן שכזה חסר בנגב , בעיקר בנפת אשקלון והשר קיבל זאת בהתלהבות רבה והבטיח לעזור.
לאחר מכן, נערך סיור באתרים השונים , אשר במהלכו הסביר מנכ"ל בית החולים גם על פרויקט הדגל השלישי והוא בניית פגייה חדשה ומרווחת - פרויקט שהבנייה בו תתחיל בתחילת השנה הבאה.

השר הביע את שביעות רצונו ושמחתו על תנופת הפיתוח המרשימה שהמרכז הרפואי ברזילי נתון בה והבטיח לדון בעניין עם בכירי משרדי הבריאות והאוצר  ולעשות ככל יכולתו על מנת שהפרויקטים יסתיימו בהצלחה, שלא יסבלו ממחסור כוח אדם ושיופעלו במהירות, לרווחת תושבי הפריפריה בנפת אשקלון.

תודה לשר הבריאות ואנשי משרדו.

הדפס
עבור לתוכן העמוד