המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

מזל טוב - חדרי לידה ממוגנים ומרחב מוגן לפגים במרכז הרפואי ברזילי

גזירת הסרט בטקס

היום, 22/9/16 נחנכו חדרי הלידה הממוגנים והמרחב המוגן לפגים בשעת חירום במרכז הרפואי ברזילי באשקלון, בנוכחות הרב יחיאל אקשטיין נשיא הקרן לידידות, הרב יצחק כהן סגן שר האוצר, ח"כ אבי דיכטר יו"ר ועדת חוץ וביטחון, איתמר שמעוני ראש העיר אשקלון ומר תומר גלאם המשנה לראש העיר, הרב משה הבלין רב העיר קריית גת ומכובדים נוספים.

המרכז הרפואי "ברזילי" ממוקם בקרבת הגבול עם רצועת עזה ופרט לפעילותו הרפואית העניפה והרבה ל- 500,000 תושבים בשגרה, מהווה נקודת פינוי וטיפול לכל נפגעי הקסאמים באזור וכן לנפגעי כוחות הביטחון שנלחמים בחלק הצפוני של גזרת עזה.

בית החולים עצמו נמצא בפני איום אסטרטגי וחשוף לפגיעת טילי קסאם וברובו אינו ממוגן, ולכן בעתות חירום נאלצים להעביר חלק מהמאושפזים, בעיקר את החולים הסיעודיים, היולדות, הפגים והילדים, למקומות ממוגנים, חלקם מאולתרים על מנת לטפל בהם. בכלל זה נמצאות הנשים שיולדות גם ברעום התותחים והצוות המטפל בהן.

 

היום נחנכו 3 חדרי לידה ממוגנים ומרחב ממוגן לפגים בשעת חירום, שהוקמו בסיועה האדיב של הקרן לידידות בראשותו של הרב יחיאל אקשטיין ומשרד הבריאות.

זאת בשורה לנשים בנפת אשקלון. חדרי הלידה הממוגנים יאפשרו להעניק מענה הולם וטיפול רפואי מיטבי ליודות באזור, גם בעיתות לחימה, תוך הגנה עליהן ועל התינוקות הרכים, כמו גם על הצוות המטפל.

ד"ר חזי לוי מנהל המרכז הרפואי סקר את הפעילות הרבה בבניית תשתיות ממוגנות בבית החולים (חדר מיון, חדרי ניתוח, מחלקת ילדים, מחלקות טיפול נמרץ ועוד) והודה לשר דיכטר על מעורבותו הרבה וכמובן תודה נרגשת לקרן לידידות ולרב יחיאל אקשטיין על סיוע ארוך שנים לבית החולים ברזילי (סיוע גם בהקמת מכון ה-MRI בביה"ח). "מטרתנו היא להביא רפואה מתקדמת ונגישה גם לאזור זה, כי לתושבים מגיע!!"  כך הדגיש ד"ר לוי בדבריו.

הדפס
עבור לתוכן העמוד