המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על הודעות המרכז הרפואי
הודעות המרכז הרפואי

הודעות המרכז הרפואי

עצור
זימון תורים מקוון
חדש במרכז הרפואי ברזילי- זימון תורים מקוון להזמנת תור למרפאות. לקישור לזימון תורים - לחץ על הכותרת.
חדש בברזילי- המידע הרפואי שלך
חדש בברזילי- כל המידע הרפואי שלך בלחיצת כפתור. לכניסה ראשונית לקבלת קישור דיגיטלי יש לגשת לאחת העמדות הנ"ל לבצע רישום: *משרד קבלה ראשי *מרפאות החוץ *חדר המיון ומכון הדימות
מעבר מחלקות
המחלקה הכירורגית עברה למקומה החדש בבניין הכירורגי החדש - קומה 3. הגעה באמצעות המעליות בצד שמאל בסוף המבואה ליד טיפול נמרץ ילדים.
פעילות המרפאות והמכונים:
- הפעילות נעשית עפ"י כללי בטיחות ומיגון קפדניים ובהתאם להנחיות, ובמספרי חולים שמותאמים למבנה המרפאות שלנו.
מעבר מחלקות -עיניים, אף אוזן גרון ופה ולסת
המחלקות עברו לביתם החדש בקומה 1 בניין 100 ( המחלקה הכירורגית לשעבר)
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

השבוע התקיים הקורס השני לאקוקרדיוגרפיה בתלת-מימד באשקלון

שר הבריאות, ראש עיריית אשקלון ומנהל המרכז  בכנס

השבוע התקיים הקורס השני לאקוקרדיוגרפיה בתלת-מימד באשקלון. מטרת הקורס הייתה לאפשר למיטב הקרדיולוגים בארץ לחוות ולצבור ניסיון בפיענוח והדמיית הלב בתלת מימד,


מכשיר אקו לב החדש, מסוגל לספק תמונות איכותיות של הלב בזמן אמיתי ללא צורך בפעולה חודרנית. המתמר המשוכלל המניב את התמונות מונח על בית החזה ומנפיק אותם ברזולוציה גבוהה טובה יותר יחסית למכשירים שהיו עד כה.
על הפעלתו של המכשיר, מופקדים פרופ' חיים יוספי מנהל היחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית וצוות מעבדת האקו במרכז הרפואי ברזילי. פרופ' יוספי למד את הנושא בביה"ח הכללי של מסצ'וסטס בבוסטון, ארה"ב. זהו ביה"ח נושא הדגל של אוניברסיטת הרווארד בארה"ב. פרופ' יוספי הפך לחלוץ בנושא אקו תלת מימד ולמעשה משמש אחד מקבוצה קטנה של מומחים בעלי שם עולמי החוקרים ומלמדים את הנושא באירופה ובארה"ב. במכשיר החדש אף הותקנו ע"פ בקשתו, מספר רעיונות ואפליקציות , ע"י צוות המהנדסים המוביל של חברת פיליפס בסיאטל שבארה"ב.
בעקבות היות ברזילי מרכז מצוינות בינלאומי בתחום, נערך זו הפעם השנייה באשקלון, קורס ייחודי בנושא אקו תלת מימד במלון "הולידיי אין" באשקלון. הקורס נמשך יומיים בנוכחות כ- 250 משתתפים. הגיעו בכירי הקרדיולוגים, מנתחי הלב, המרדימים  וטכנאי האקו לב בארץ. כולם הדרימו לאשקלון על-מנת ללמוד נושא חדשני על גבי מכשיר חדשני הנמצא במעבדת אקו לב במרכז הרפואי ברזילי. הקורס היה מאורגן למופת ואכן הצליח באופן מרשים. במהלך הקורס למדו המשתתפים באופן מעשי כיצד לבצע אבחנות של מחלות מסתמיות ותפקודיות של הלב באמצעות אקו תלת-מימד. הם למדו כיצד משתמשים הלכה למעשה באקו תלת מימד, כיצד משפרים יכולת אבחון וטיפול באמצעות הטכנולוגיה הזו במנוחה ובמאמץ, לפני ניתוחי לב ואחרי הניתוח למעקב אחר תוצאות הניתוח.
בכנס הודגש שיתוף הפעולה הייחודי בין יחידת האקו  לשאר יחידות המערך הקרדיולוגי (צינתורים וטיפול נימרץ לב) ובעיקר עם יחידת האלקטרופיזיולוגיה בברזילי. השימוש באקו תלת מימד נעשה בחולי אי ספיקת לב, בעת החלטה על השתלת קוצבים משוכללים ועוזרת באופטימליזציה של השימוש בהם לאחר ההשתלה.

בין הנוכחים בלטו המומחים לתחום שהגיעו מחו"ל: ד"ר אסטריד אפור מאוניברסיטת סמרווייז בבודפסט, הונגריה וכן ד"ר פרנק קמה מאיינדהובן, הולנד. מומחים אלו עזרו גם בהרצאות וגם בהדרכת המשתתפים על המחשב יחד עם פרופ' יוספי וצוות האקו מברזילי שכלל את הטכנאיות המקצועיות שלומית אברהם ודודית מימון.
ביומו הראשון של הכנס ברכו, שר הבריאות  הרב ליצמן, ראש עירית אשקלון מר איתמר שמעוני וכן מנהל ביה"ח ברזילי, שתמכו כלכלית בכנס. את האתנחתא עם הברכות השלימו להקת פרחי אשקלון במחרוזת שירים מרגשת במיוחד.

ההתלהבות הרבה של המשתתפים מהאירוח ומרמתו הגבוהה של הקורס הייתה מרגשת מאוד, כולם שיבחו את הנלמד והגדירו את הקורס כנקודת מפנה בעבודה בתחום זה בישראל.  הטכנולוגיה הוגדרה כפריצת דרך חשובה שללא ספק תוביל קדימה את הרפואה ביכולת אבחון וטיפול בחולים. הגדיל לומר פרופ' דן גילון מביה"ח הדסה עין כרם בירושלים: "אין לי ספק שהתחום הזה של אקו תלת מימד בישראל לפני ואחרי הקורס כבר לא יהיה אותו הדבר. קפצנו כולנו מדרגה ענקית קדימה ותודות לפרופ' יוספי על כך".

אחריו סיכם את הקורס פרופ' יורם אגמון ממרכז רפואי רמב"ם בחיפה במילים דומות והוסיף: "אני מתרגש מאוד להשתתף באשקלון בקורס האיכותי הזה. אני חושב שיהיה קשה לכולנו לשחזר קורס ברמה כזו גבוהה. אני מודה ליוזם ומארגן הכנס, פרופ' יוספי, למרכז רפואי ברזילי ולעיר אשקלון שהתרשמנו מאוד מיופייה, על ההזדמנות החשובה הזו לעשות היסטוריה בתחום כה חשוב." דבריו לוו במחיאות כפיים סוערות של כל הנוכחים.

פרופ' יוספי סיכם לנוכחים את הקורס ואמר שיזם והפיק קורס יקר ואיכותי זה משום שבחזונו: "אין ספק שאם כל דבר סביבנו תלת מימדי והעולם תלת מימדי, אזי המסקנה היא שלא ניתן לבדוק אותו באמצעים דו ממדיים". לכן, אמר: "נצא משנות המידבר של הדו מימד ונתקדם כולנו אל העתיד התלת מימדי כפי שלמדנו כאן".
פרופ' יוספי הדגיש שאין זה מובן מאליו שראש עירייה ומנהל בית חולים נירתמים עם כל אמצעיהם  לקיום קורס מדעי כזה, ולכן הערכתו ותודתו להם בשם כל המשתתפים. הוא הדגיש את הלחצים שהופעלו עליו  לקיים את הקורס במרכז הארץ ואת החלטתו החד משמעית לקיימו רק במקום מגוריו-באשקלון.

ברור שללא קניית המכשיר החדש הנקרא EPIQ 7, לא ניתן היה לאפשר שימוש בטכנולוגיה כה מתקדמת בביה"ח ברזילי באשקלון וללמדה בקורס זה. לפיכך, כבר לפני כשנתיים, לאחר מאמצים רבים של הנהלת בית החולים בהנהגתו של ד"ר חזי לוי מתוך אמונה בחזון בית החולים למצוינות, נירכש המכשיר. ראש העיר מר איתמר שמעוני והשר סילבן שלום נענו לאתגר וחברו יחד לתמוך בהשגתו.
סה"כ גייס ד"ר חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי ברזילי, כ-250,000$ אשר בהן ניקנה המכשיר. מאז, בוצעו מאות בדיקות באמצעותו כאשר ביה"ח ברזילי הופך למוביל בביצוע בדיקות שיגרה של אקו לב תלת מימד בישראל.

הדפס
עבור לתוכן העמוד