המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על הודעות המרכז הרפואי
הודעות המרכז הרפואי

הודעות המרכז הרפואי

עצור
זימון תורים מקוון
חדש במרכז הרפואי ברזילי- זימון תורים מקוון להזמנת תור למרפאות. לקישור לזימון תורים - לחץ על הכותרת.
חדש בברזילי- המידע הרפואי שלך
חדש בברזילי- כל המידע הרפואי שלך בלחיצת כפתור. לכניסה ראשונית לקבלת קישור דיגיטלי יש לגשת לאחת העמדות הנ"ל לבצע רישום: *משרד קבלה ראשי *מרפאות החוץ *חדר המיון ומכון הדימות
מעבר מחלקות
המחלקה הכירורגית עברה למקומה החדש בבניין הכירורגי החדש - קומה 3. הגעה באמצעות המעליות בצד שמאל בסוף המבואה ליד טיפול נמרץ ילדים.
פעילות המרפאות והמכונים:
- הפעילות נעשית עפ"י כללי בטיחות ומיגון קפדניים ובהתאם להנחיות, ובמספרי חולים שמותאמים למבנה המרפאות שלנו.
מעבר מחלקות -עיניים, אף אוזן גרון ופה ולסת
המחלקות עברו לביתם החדש בקומה 1 בניין 100 ( המחלקה הכירורגית לשעבר)
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

חדש במרכז הרפואי ברזילי-אקו תלת מימד המתקדם בעולם

פרופ' יוספי והמכשיר החדש

מכשיר האקו התלת-מימד המתקדם בעולם במרכז הרפואי ברזילי אשקלון

השבוע נחנך מכשיר אקו חדיש הנקרא EPIQ 7 במרכז הרפואי ברזילי.המכשיר היקר נרכש לאחר מאמצים רבים של הנהלת בית החולים בהנהגתו של ד"ר חזי לוי מתוך אמונה בחזון בית החולים למצוינות. ראש העיר מר איתמר שמעוני והשר סילבן שלום נענו לבקשת הנהלת בית החולים ולאתגר וחברו יחד לתמוך בהשגתו.
המכשיר מסוגל לבצע הדגמה תלת ממדית של הלב בדרך לא פולשנית. זהו למעשה מכשיר על-קולי (אולטרה סאונד) עם אפליקציות חדישות המאפשרות לזרז וליעל את שיטות האבחון הקיימות כיום במחלות לב שונות. למעשה במורכבות וכמות האפליקציות שבו, הוא המכשיר היחיד בארץ. הוא מסוגל לייצר ב- 5-7 שניות בלבד, תמונה תלת ממדית של הלב שאיתה ניתן לעבד את התמונה בכל דרך שנבחר ולקבל נתונים רבים על נפח חדרי הלב והעליות, המבנה שלהם ותפקודם.
על הפעלתו מופקדים פרופ' חיים יוספי, מנהל היחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית, וצוות מעבדת האקו במרכז הרפואי ברזילי.
פרופ' יוספי למד את הנושא בביה"ח הכללי של מסצ'וסטס בבוסטון, ארה"ב.  והפך לחלוץ בנושא אקו תלת מימד ולמעשה משמש אחד מקבוצה קטנה של מומחים בעלי שם עולמי החוקרים ומלמדים את הנושא באירופה ובארה"ב. במכשיר החדש אף הותקנו ע"פ בקשתו, מספר רעיונות ואפליקציות , ע"י צוות המהנדסים המוביל של חברת פיליפס בסיאטל בארה"ב.
השילוב בין המכשיר המתקדם, עם הידע בהפעלתו הנמצא בביה"ח ברזילי, יאפשר  למטופלים עוד צעד קדימה באבחון מהיר ובלתי פולשני, שמאפשר קבלת טפול מהיר בעיקר במקרים הבאים:
• מחלות מסתמים:  ע"י קביעת חומרת ההצרות במסתמים או דלף שלהם לפני החלטה על ניתוח לב.
• קביעת דרגת הפגיעה בשריר הלב סביב אוטם חריף (התקף לב) לפני ואחרי צנתורי לב, הנעשים ביחידת הצנתורים בבית החולים.
• נוכחות קרישי דם בעלייה השמאלית. אלו קרישים שנוכחותם יכולה לגרום לזריקת תסחיף, שיגרום לשבץ מוחי אצל המטופל בזמן פרוצדורות שונות או באופן ספונטני. באמצעות המכשיר נוכל לאתר קרישים כאלו מראש בדיוק רב ביותר ובכך מורידים הסיכון לסיבוכים.
• ביצוע סינכרוניזציה (תאום פעולת ההתכווצות) של שריר הלב אחרי השתלת קוצבים משוכללים הנעשית ביחידה האלקטרופיזיולוגית שלנו. באמצעות המכשיר ניתן להביא את המטופל לתוצאה אופטימאלית של הקוצב לאחר ההשתלה.
המכשיר הינו בעל אמינות רבה ביותר ויתרונו הגדול לעומת הדמיות אחרות הוא בהיותו מבטיח בדיקה מהירה, יעילה ולא פולשנית, הניתנת לביצוע ליד מיטת החולה. בתוך ימים ספורים למד הצוות את רזי המכשיר החדש והחל בהפעלתו בשימוש יומיומי.
אנו גאים להצטייד בציוד חדשני זה ולשפר את השירות המקצועי לתושבי האזור.

 

לקישור לכתבה בתקשורת הדיגיטלית:

אתר  קוקר ראשונים לחדש

http://www.kooker.co.il/%d7%9e%d7%9b%d7%a9%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%90%d7%a7%d7%95-%d7%94%d7%aa%d7%9c%d7%aa-%d7%9e%d7%99%d7%9e%d7%93-%d7%94%d7%9e%d7%aa%d7%a7%d7%93%d7%9d-%d7%91%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%9d-%d7%91%d7%9e%d7%a8%d7%9b/ 

 

אתר לדעת:

http://www.ladaat.info/article.aspx?artid=11883 

  אקו חדש במרכז הרפואי
הדפס
עבור לתוכן העמוד