המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על הודעות המרכז הרפואי
הודעות המרכז הרפואי

הודעות המרכז הרפואי

עצור
זימון תורים מקוון
חדש במרכז הרפואי ברזילי- זימון תורים מקוון להזמנת תור למרפאות. לקישור לזימון תורים - לחץ על הכותרת.
חדש בברזילי- המידע הרפואי שלך
חדש בברזילי- כל המידע הרפואי שלך בלחיצת כפתור. לכניסה ראשונית לקבלת קישור דיגיטלי יש לגשת לאחת העמדות הנ"ל לבצע רישום: *משרד קבלה ראשי *מרפאות החוץ *חדר המיון ומכון הדימות
מעבר מחלקות
המחלקה הכירורגית עברה למקומה החדש בבניין הכירורגי החדש - קומה 3. הגעה באמצעות המעליות בצד שמאל בסוף המבואה ליד טיפול נמרץ ילדים.
פעילות המרפאות והמכונים:
- הפעילות נעשית עפ"י כללי בטיחות ומיגון קפדניים ובהתאם להנחיות, ובמספרי חולים שמותאמים למבנה המרפאות שלנו.
מעבר מחלקות -עיניים, אף אוזן גרון ופה ולסת
המחלקות עברו לביתם החדש בקומה 1 בניין 100 ( המחלקה הכירורגית לשעבר)
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

איכות חיים למתמודדות עם סרטן שד ושחלה במרכז הרפואי ברזילי

יום עיון בנושא: איכות חיים למתמודדות עם סרטן שד ושחלה במרכז הרפואי ברזילי- מידע הוא כח. כח להתמודד ולנצח"
יום העיון

"הצוות המקצועי של המרכז הרפואי "ברזילי" – החל ממנהלת המחלקה, דרך העובדת הסוציאלית ועד לפסיכואונקולוגית, הפיזיותרפיסטית ונציגת הרפואה האינטגרטיבית – כולן הקדישו בוקר שלם לעיסוק בנושא איכות חייהן של נשים המתמודדות עם סרטן שד ושחלה, בנוכחות עשרות נשים – חולות ומחלימות כאחד. יום העיון נערך בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן ובתמיכת "רוש מושיטה יד", הפרויקט החברתי של חברת התרופות רוש ישראל.

יעל ד.  הנושקת ל-70, כבר בריאה 14 שנה. ובכל זאת, סרטן השד שנתגלה אצלה  – שינו אותה מהקצה אל הקצה.
"מאז שחליתי, וכחלק מתהליך חזרה בתשובה שעברתי, הבנתי שהסרטן ובעיקר ההחלמה ממנו יעדו לי תפקיד חשוב בחיים: ללוות נשים במצבי, לספר להן את סיפורי האישי ולהפיח בהן תקווה ברגעיהן הקשים", היא מספרת בחיוך ובאופטימיות אין קץ.
י. שמשה אחות בברזילי משך 33 שנים. לאחר שפרשה לגמלאות חלתה בסרטן. היא לא הופתעה: "הסיפור המשפחתי שלי כולו שזור בסרטן הארור הזה. איבדתי אימא, אחות ואחיינית לסרטן השד. נמצאתי כנשאית וידעתי ששעון החול פועל", אומרת יעל בעצב. "אחות נוספת שלי חלתה, אך הבריאה. בנותיי ספגו מגיל צעיר את האווירה המלחיצה, אך לשמחתי, בבדיקה גנטית נמצא כי שתיהן אינן נשאיות של הגן המקולל."
וכך, 14 שנים לאחר שהבריאה, הגיעה י. אל יום העיון שהתקיים במרכז הרפואי ברזילי, ועסק בהיבטים השונים של איכות החיים של חולות בסרטן השד והשחלה. את הכנס כבדו בנוכחותן ד"ר ברק פרידה, מנהלת המכון האונקולוגי, פרופ'  קריידל שהרצתה על נשיות ודימוי גוף בנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן, מרינה טישמן ,פיזיותרפיסטית במכון האונקולוגי הרחיבה על חשיבותה של הפעילות הגופנית, סופי ליפשיץ, העובדת הסוציאלית במכון האונקולוגי, דברה על ההשלכות הרגשיות והנפשיות על איכות החיים של חולה אונקולוגי –  ונתנה הרצאה בתחום הטיפול האינטגרטיבי וחשיבותו.

"אני כאן, מאזינה להרצאות, לחידושים, לסטטיסטיקות – אך בראש ובראשונה מכירה נשים נוספות החולות בסרטן השד וזקוקות לי. עם חלקן אני שומרת על קשר לטווח ארוך. ממש מתפקדת כידידה לעת צרה. זו שליחות שאני מאושרת למלא", היא מסכמת.
ימי העיון וההעשרה הם חלק ממגוון פעילויות, התורמות לחיזוק רוחם של המשתתפים, מסייעות להתמודדות עם המחלה והטיפולים, ונעשות בשיתוף פעולה הדוק עם הצוותים הרפואיים ובתמיכת חברת התרופות רוש במסגרת הפרויקט החברתי-בריאותי אותו היא מובילה זו השנה העשירית ברציפות, "רוש מושיטה יד".

הדפס
עבור לתוכן העמוד