המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על Banners
Banners
גמילה מסמים בהרדמה כללית
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

בטקס מיוחד ורב רושם נחנכה 'ספריית עוז והדר' בבית הכנסת של המרכז הרפואי

התכנסו ובאו אישי ציבור ונכבדים לטקס מכובד שציין את חנוכת 'ספריית עוז והדר' במתחם בית החולים ברזילי באשקלון.
בטקס מיוחד ורב רושם נחנכה 'ספריית עוז והדר' בבית הכנסת של המרכז הרפואי

במעמד בו השתתפו אנשי 'ממלכת התורה – עוז והדר', ובראשם הגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א, יחד עם מנכ"ל "עוז והדר" חנוך דרנגר, לצד אנשי בית החולים 'ברזילי' ובכיריה, ובראשם מנכ"ל בית החולים ד"ר חזי לוי, הורם על נס שיתוף הפעולה המוצלח, שנטווה על ידי מתאם קשרי הקהילה לציבור החרדי בבית החולים, הרב שלמה פלד, ואשר מטרתו היא לתת את המיטב הרוחני לכל מי שנזקק לשירותי בית החולים, אם כחולה ואם כבן משפחה או כמלווה.

הספרייה שנחנכה מכילה את 'ארון הספרים היהודי', כשבמרכזה מצויים כמובן ספרי היסוד, החל מסידורים וחומשים ועד לתלמוד הבבלי ומפרשיו, ובתווך 'מתיבתא' –הש"ס המבואר, ועוד ספרות ענפה וחשובה כמו ספרי 'אור החיים' המבוארים, ועוד ספרים רבים, מבית היוצר הגדול של 'עוז והדר', כשדגש מיוחד ניתן לספרי תהלים באותיות ברורות ומאירות עיניים, בהם יוכל כל מבקר, באשר הוא, למצוא נחמה ופורקן.


ספרי 'עוז והדר' מהווים את שיא השלמות בתחום ההדרת הספר ברוב פאר ויופי, והספרייה העשירה בספרים, מחכמי מזרח עד גאוני מערב, מרבותינו הראשונים ועד לגדולי האחרונים, מהווה מקום ראוי לכל מבקש לשקוע בתורה ולשכוח מהמולת בית החולים על כל המשמעויות שבה.

עם השלמת בניית הספריה המכובדת, נחנכה הספריה באירוע מכובד בלשכתו של מנכ"ל בית החולים ד"ר חזי לוי, כשבקשב רב נשמעים דברי הגאון רבי מנחם מנדל פומרנץ שליט"א שעמד על תרומת התורה להתנהגות אצילית ומכובדת גם שלא בשעות שיגרה, מה שלצערנו לא תמיד קורה בבתי החולים הנתונים מפעם לפעם לאלימות נגד רופאים ואנשי צוות. העיסוק בתורה, מעדן את התנהגות האדם ומביאו לשליטה עצמית גם בזמנים או במקומות החורגים מסדר היום-יום.

מנכ"ל בית החולים, ד"ר' חזי לוי, נשא אף הוא דברים במעמד, שיבח את ראשי 'ממלכת התורה – עוז והדר' על נכונותם לסייע ולעזור בהיבט הרוחני של בית החולים, בציינו כי מיזם חשוב זה של בניית 'ספריית עוז והדר' היא רק חוליה אחת משרשרת פעולות רחבה הנעשית כדי שלציבור החרדי תנעם השהות בבית החולים, בימי חול ובשבתות, בכשרות ובצניעות, בדרך התורה והמוסר.

 

לקישור לכתבה בתקשורת הדיגיטלית לחץ כאן 

  עוז והדר
  עוז והדר
הדפס
עבור לתוכן העמוד