המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

גמילה מהתמכרות בהרדמה כללית

 

 

כיצד מתבצע הטיפול בהתמכרות


טלפון לקביעת  תור 08-6755010


 

דר' אנדרה וייסמן, מומחה בעל שם עולמי לטיפול בהתמכרויות' מנהל כיום את יחידת ה- ANR במרכז הרפואי ברזילי . שיטת הטיפול מאפשרת לחולים להיגמל מחומרים אופיאטים באשפוז של יום וחצי ללא סבל מודע. 

 

נוירו-רגולציה מואצת (Accelerated Neuroregulation - ANR) הנה טיפול אפקטיבי בהתמכרות לאופיאטים. העיקרון שמאחורי הטיפול הוא זירוז הופעת תסמיני הגמילה במטופל כאשר הוא שרוי תחת הרדמה מלאה ובכך הוא עובר את כל תהליך הגמילה תוך שעות ספורות ללא כל סבל. הטיפול מייתר את כל הסבל הכרוך בתסמונת הגמילה אשר עובר המטופל בשיטות הסטנדרטיות ומבטל את הכמיהה לחומרים אופיאטים והשפעתם. 

 

האופיאטים (מלשון אופיום) הם חומרים הפועלים על מערכת העצבים ולהם השפעה ממכרת. קיימים חומרי אופיאטים טבעיים המופקים מפרג השינה: האופיום, כגון מורפין (מורפיום) וקודאין, אופיאטים שעברו שינוי כימי דוגמת ההרואין ואפיאטים סינתטיים דוגמת המתאדון. חומרים אופיאטים קיימים גם במשככי כאבים שונים אשר נמצאים בשימוש יומיומי דוגמת פרקודן, פרקוסט, אוקסיקונטין, אקמול פורטה ועוד. 

 

דר' אנדרה וייסמן, מפתח שיטת הטיפול ב-ANR טיפל בעשור האחרון באלפי מטופלים בארץ ובחו"ל והדריך צוותים רפואיים במדינות שונות כמו ארה"ב, אוסטרליה, איטליה, אינדונזיה, הודו ועוד.  

 

דר' וייסמן הקים את היחידה לטיפול במתמכרים בשיטת ה- ANR במרכז הרפואי ברזילי . היחידה ממוקמת בין כותלי המחלקה הפנימית ד'. מדובר ביחידה נפרדת לחלוטין המצוידת במכשירי הרדמה וניטור מהמתקדמים מסוגם, אליה מתקבל המטופל בבוקר, עובר סדרת בדיקות ובדיקת רופא מרדים ולאחר מכן מתחיל תהליך הגמילה בהרדמה כללית. בראש הצוות עומד דר' וייסמן בעצמו ובראש צוות המרדימים עומד דר' בוקסנבוים פבלו, מנהל אשפוז יום כירורגי בבית החולים. אחות טיפול נמרץ גב' נגה הרשנזון, שמלווה את דר' וייסמן זה 13 שנה, מסייעת ומשגיחה על המטופל לכל אורך הטיפול, ואחיות המחלקה, בניהולה של גב' אתי אקריש אחות אחראית המחלקה הפנימית ד', משגיחות על המטופל לאחר סיום הטיפול. כל הטיפול מתבצע באותה יחידה ובתום ההרדמה וההתאוששות נשאר המטופל ביחידה עד ליום המחרת תחת השגחה צמודה של אחות, 24 שעות, עד שהוא משתחרר לביתו. 

 

בתקופה קצרה זו הספיק דר' וייסמן לטפל ב- מספר רב של  מטופלים. התגובות של המטופלים מפליאות והצוות נרגש עוד יותר מהתוצאות, ומספר המטופלים הולך ועולה. 


טלפון לקביעת  תור 08-6755010

 


הדפס
עבור לתוכן העמוד