המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
גמילה מסמים בהרדמה כללית
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

נחלאלי עודד- מנהל מכון לרפואה וכירורגיית הפה הולסתות

פרופ עודד נחלאלי

פרופ' עודד נחלאלי

 

פרופ' נחליאלי עובד במרכז הרפואי ברזילי משנת 1980 כמנתח פה ולסתות ומנהל את היחידה לכירורגיית הפה והלסתות משנת 1995. פרופ' נחליאלי הנו פרופ' מן המניין בפקולטות לרפואה באוניברסיטת  בן גוריון, באוניברסיטת מישיגן  ורוצ'סטר ארה"ב וכן באוניברסיטת ננג'ינג שבסין ובעל מוניטין חובק עולם. פירסם מעל 100 מאמרים בספרות העולמית, 10 פרקים ו- 2 ספרים בנושא כירורגיה מזערית בשטח הפה והלסתות.
בין השנים 1989-1988 התמחה במרכז רפואי MGH  בבוסטון.

במסגרת עבודתו בביה"ח ברזילי פיתח שיטת טיפול זעיר פולשנית לניתוחים של בלוטות הרוק ומוזמן ללמד את שיטתו בכל רחבי העולם. השיטה נקראת על שמו ומיושמת בכל רחבי העולם.

השיטה שפיתח מערבת טכנולוגיות מיקרואנדוסקופיות  ושיטות פולשניות זעירות לסילוק חסימות בבלוטות הרוק. ע"י שיטות אלו ניתן לשמר איברים באזור הצוואר.

בשנת 2000 הצליח לפתח אנדוסקופ בעל קוטר של פחות ממילימטר ודרכו אפשר גם לראות וגם לטפל. זהו האנדוסקופ הטיפולי הזעיר ביותר בעולם.
עד פיתוחו זה של פרופ' נחליאלי, נהוג היה לטפל באבנים בבלוטות הרוק באמצעות ניתוח שבו כרתו את הבלוטה. נגרמה צלקת חיצונית, חשש לפגיעה בעצב הפנים או בעצב המעניק תחושה ללשון ולתנועת השפה. בנוסף, הסרה של בלוטת הרוק בפה מפחיתה בכשליש את כמות הרוק בפה וכך מעלה את הסיכון להפחתת ההגנה של הרוק על השיניים.
 
כמו כן, פרופ' נחליאלי פיתח מרסק חיצוני קטן המבוסס על גלי הדף המקל מאוד על הפעולה להוצאת האבן. במקביל, לצורך הניתוח, פיתח סטנטים מיוחדים למניעת סתימה משנית והצרויות בבלוטה שממנה הוצאה האבן. "שיטת נחליאלי" נחשבת לפריצת דרך הן בישראל והן בעולם כולו במאבק לשימור בלוטות הרוק.
 
היחידה שברשותו משמשת מרכז ארצי ועולמי ללמוד והשתלמות בנושאי כירורגיה מזערית בשטח הכירורגיה של הפה והלסתות.

הדפס
עבור לתוכן העמוד