حجم الحروف      
الشريط العلوي
الشريط العلوي
عن مستشفى برزيلاي
عن مستشفى برزيلاي
ابحث عن
ابحث عن
Banners
Banners
Banners
Banners
Banners
Banners
Banners
Banners
Banners
Banners

الأورام

כרטיס ביקור
צוות המכון
שירותים ייחודיים                      
פעילות אקדמית

מחקרים

עם הפנים לקהילה
קישורים מומלצים
 

 

 

 

 

 

 

כרטיס ביקור

 

שם המכון
אונקולוגיה

 

שם מנהלת המכון
ד"ר פרידה ברק

 

תיאור פעילות המכון

המכון לאונקולוגיה הנו מבנה חד קומתי מטופח עם סביבה ירוקה ופורחת אשר מעניקה תחושת רוגע וחמימות למטופל. צוות המכון מקפיד על סביבה טיפולית נינוחה וצבעי הקירות נבחרו בקפידה כדי לתת תחושה של בית חם. הטיפול ניתן לחולים כאשר הם שוכבים על כורסאות נוחות ונהנים מתוכניות הטלוויזיה בכבלים ו/או מוזיקת רקע.
לעיתים קרובות מגיעים מתנדבים למכון לאונקולוגיה ומעניקים לחולים טיפולים שונים כמו טיפולי פנים ותספורות ומסייעים לשיפור מצב הרוח. שיפור מצב הרוח משפיע באופן ישיר וחיובי על דרכי ההתמודדות במחלה.

לאחרונה הורחב שטח המכון בסיוע האגודה למלחמה בסרטן לרווחת המטופלים. כמו כן פועלת יחידת אשפוז אונקולוגית בת שתי מיטות המיועדות לחולים הזקוקים לטיפול במסגרת אשפוזית.

חולים אשר חלו במחלת הסרטן על סוגיה השונים מתקבלים לטיפול ומעקב במכון לאונקולוגיה. הטיפול הניתן במכון הנו טיפול כימי (כימותרפיה) וביולוגי שמטרתו השמדת תאי הסרטן ומניעת התפשטות המחלה.
צוות הרופאים מקיים פגישות קבועות עם רופאים מהתמחויות שונות, כירורגיה של השד, גינקולוגיה, גסטרואנטרולוגיה וריאות במטרה לתאם את הטיפול בחולים. כמוכן נפגש צוות רופאי המכון בקביעות עם רופאי המכון לפתולוגיה ומנתח יחד את תוצאות דגימות הרקמה שנלקחו לבדיקה.

הטיפול בחולים במכון לאונקולוגיה הנו טיפול כוללני שמתייחס לא רק לטיפול במחלה הממארת אלא גם להיבטים נוספים כמו היבטים נפשיים ורגשיים של המטופל ומשפחתו, שמירה  על איכות החיים, היבטים פסיכוסוציאליים ותזונתיים.

הטיפול הכימי והביולוגי ניתנים לווריד דרך צנתרים תת-עוריים שהושתלו מבעוד מועד ובכך נמנעים מהתקנת עירויים בוורידי הידיים.

 

לאחרונה, התקבל תקציב להרחבת המכון. עבודות הבנייה יחלו בקרוב

 

ימים ושעות פעילות המכון
א' - ה' בין השעות 07:30 - 16:30

 

מיקום
כביש השירות הפנימי של בית החולים מול המחלקה הטכנית (ביתן 31 במפה ההתמצאות)

 

מזכירות

בתיה אהרונוב

 

טלפון
08-6745378


פקס
08-6745391

 

דואר אלקטרוני

batia@barzi.health.gov.il

לראש הדף


צוות המכון

 

מנהלת המכון
ד"ר פרידה ברק

 

רופאים בכירים
ד"ר אירנה חינצ'ין

ד"ר טטיאנה חרקובסקי

 

אחות אחראית
מזל אמויאל

אחות כימותרפיה

ענבר בן קימחי

 

עובדת סוציאלית
חני קאופר
סופיה ליבשיץ

 

רשמת מחלות סרטן

לידיה שיכמן

לראש הדף


 שירותים ייחודיים

 

·   טיפול בכאבים כרוניים, תזונה, הקאה, בחילה וסימפטומים אחרים בחולה עם ממאירות.

·   ביקורי בית לחולים שסיימו טיפול במכון לאונקולוגיה בברזילי ונזקקים לטיפול תמיכתי וסימפטומטי בלבד. השירות מאפשר לחולים שסיימו טיפול מעבר מסודר לקהילה ולשירותים הניתנים בה. עובדת סוציאלית מהמכון לאונקולוגיה מגיעה לבית החולה ובוחנת את צרכיו ובהתאם לכך יוצרת קשר עם הגורמים הרלוונטיים בקהילה. שירות זה מפחית במידה ניכרת את חרדתו של המטופל במעבר לטיפול בקהילה, לאחר קשר הדוק עם צוות המכון לאונקולוגיה. שירות זה הנו ייחודי למכון לאונקולוגיה במרכז הרפואי ברזילי. הפרויקט ניתן ללקוחות כל הקופות שטופלו במכון באדיבות האגודה למלחמה בסרטן.

·   פרויקט: "להיראות טוב - להרגיש טוב", טיפול אסתטי באדיבות הקוסמטיקאית הרפואית בתיה עלטר. המטופלים במכון (בעיקר הנשים אך גם הגברים) מקבלים טיפול קוסמטי במהלך הכימותרפיה. הטיפול ניתן פעם בשבוע. הטיפול הקוסמטי מרגיע את החולה, ומחזיר לה את הכוחות וההרגשה שהיא עדיין שווה ושלמרות המחלה היא יכולה להתאפר ולהרגיש טוב. המראה החיצוני עוזר לאישה להיראות טוב מבחוץ להרגיש טוב מבפנים . הטיפול גורם גם לחולים הקשים להיפתח ולשתף פעולה עם הצוות . בנוסף לטיפול הקוסמטי, לעצם המגע האנושי יש משמעות. החולות מספרות שהטיפול הקוסמטי והטיפול האישי בהן נותן הרגשה של "לנצח את המחלה". תחושה זו מעודדת אותן לעוד יום נוסף של התמודדות בכאבים והתלאות הקשות של המחלה .

·   התעמלות "ציא-קונג" תוך כדי כימותרפיה -  מחלת הסרטן והטיפולים הכימיים גורמים עייפות וחולשה. ישנן הוכחות שאימון גופני מפחית את העייפות והחולשה אך מטופלים רבים מתקשים מאוד בפעילות גופנית. חוג האימון בצ'יא קונג הנו אימון קל ולא אגרסיבי ומסייע בהקלה על העייפות והחולשה ומשפיע באופן חיובי על בריאות המטופלים.

·   שימוש באמצעים אומנותיים בטיפול פרטני וקבוצתי - במכון לאונקולוגיה במרכז הרפואי ברזילי ניתן טיפול באומנות לחולים במצבי משבר רגשיים כתוצאה מגילוי המחלה, הטיפול הכימי וטיפול בקרינה. כלי זה מסייע בהעלאת תכנים מהתת-מודע ומאפשר פריצת מחסומי תקשורת בשל מגבלות שפה.

·    שירות סוציופסיכולוגי לנשים עם ממאירות גינקולוגיות, בתמיכה של האגודה למלחמה בסרטן.

 לראש הדף


פעילות אקדמית

 

·   הרצאות בבית הספר לסיעוד במקצוע האונקולוגיה והטיפול בחולה האונקולוגי

·   כנסים רפואיים אזוריים סדירים באשקלון בהנחיית רופאי המכון לאונקולוגיה של המרכז הרפואי ברזילי ובהשתתפות רופאים מרצים לאונקולוגיה וממקצועות אחרים מבתי חולים אחרים בארץ. הכנסים מיועדים לקהל הרופאים והאחיות ובהם מוצגים חידושים בטיפולים אונקולוגיים וחקר מחלות הסרטן.

 


מחקרים

 

המכון לאונקולוגיה במרכז הרפואי ברזילי פעיל מאוד במחקרים בינלאומיים ומקומיים. ד"ר ברק, מנהלת המכון, פעילה מאוד בתחום הגנטיקה ומחלת הסרטן והיא שותפה למחקרים רבים אשר מטרתם בדיקת הקשר בין סמנים גנטיים ומחלות ממאירות.  

 לראש הדף


עם הפנים לקהילה

 

צוות המכון לאונקולוגיה של המרכז הרפואי ברזילי מקיים בקביעות הרצאות וימי עיון לקהל הרחב בנושאים :

בריאות השד וגילוי מוקדם של מחלות השד

סרטן השד

נזקי עישון

 


קישורים מומלצים

 

האגודה למלחמה בסרטן 

המכון האמריקאי למחלות סרטן 

הפדרציה האירופאית של האיגודים למחלות סרטן

 לראש הדף   

 

לקישור למאמרים

Place of dying  final 1 May 2013

   

  CB_CJON AUG Version 2