גודל טקסט      
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על הודעות המרכז הרפואי
הודעות המרכז הרפואי

הודעות המרכז הרפואי

עצור
אירוח למשפחות של חולים שומרי שבת
משפחה שומרת שבת תשמח לארח אתכם תוך שמירת קדושת השבת. לפרטים נוספים לחץ על הכותרת.
"רפואה בגובה העיניים"
הציבור מוזמן להרצאות במסגרת "רפואה בגובה העיניים" המתקיימות אחת לחודש באודיטוריום הבנין המערבי- הכניסה חופשית . פרטים נוספים בדף הבית.
התנדבות במרכז הרפואי ברזילי
אזרחים המעוניינים להתנדב יכולים לפנות לברור פרטים נוספים בטלפון 08-6745881
מרפאת שיניים לחולים בסיכון רפואי
מיועדת לאנשים הסובלים ממחלות מערכתיות שונות, וזקוקים לטיפול במסגרת בית חולים
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

טיפול שיניים חדשני מאפשר שחזור שיניים נשירות חסרות.

שיטת טיפול חדשה שפותחה במרפאת השיניים לילדים במרכז הרפואי ע"ש ברזילי באשקלון, עשויה להביא מזור לתופעה
ד"ר זילברמן במהלך הטיפול

אחת התופעות הנפוצות בגני ילדים הינה ילדים צעירים המסתובבים ללא שניים קדמיות עליונות עקב חבלות או עקירות כתוצאה מפגיעה עששתית. חוסר השיניים לאורך תקופה ארוכה עלול לגרום לפגיעה תפקודית, פונטית וחברתית בילד הצעיר.

שיטת טיפול חדשה שפותחה במרפאת השיניים לילדים במרכז הרפואי ע"ש ברזילי באשקלון, עשויה להביא מזור לתופעה. ד"ר זילברמן אורי, מנהל המרפאה פיתח, יחד עם חברת Stick-Tech מפינלנד, שיטת שחזור חדשה של שיניים נשירות המתבססת על בניית גשר ייחודי על בסיס סיבי זכוכית והניתן להדבקה ישירה על שיניים נשירות ללא צורך בהשחזתם. חברת Stick-Tech, הפועלת תחת חברת גי סי העולמית, פיתחה סיב זכוכית שיכול לשמש בסיס לגשר הבנוי מחומר מרוכב בצבע השן. הגשר ניתן להדבקה ישירה על פני השיניים ללא צורך בהשחזתם או בהכנה מוקדמת. הסיב נמצא בשימוש בשחזור שיניים קבועות ונחל הצלחה רבה.

כדי להתאים את השיטה לשימוש בשיניים נשירות היה צורך במחקר שבדק את שיטת ההדבקה המתאימה לשיניים אלו, מאחר ומבנה הזגוגית שלהם שונה ממבנה הזגוגית בשיניים הקבועות.

המחקר בוצע באוניברסיטת טורקו שבפינלנד על ידי דר' אורי זילברמן בשיתוף פעולה עם דר' ליפו לסילה, מנהל המעבדה באוניברסיטת טורקו. המחקר הוכיח שניתן להשתמש בשיטה גם בשיניים נשירות, לאחר התאמת שיטת ההדבקה.

מקרה ראשון של שיקום חוסר שיניים קדמיות בעזרת גשר המבוסס על סיבי הזכוכית בוצע במרפאת השיניים לילדים במרכז הרפואי ע"ש ברזילי בהצלחה. ילד בן שנתיים וחצי עבר טיפול שיניים כולל תחת הרדמה כללית עקב חוסר שיתוף פעולה וריבוי נגעים עששתיים. מפאת ההרס הנרחב של השניים הקדמיות העליונות היה צורך לעקור שיניים אלו במהלך הטיפול נלקחה מידה של הלסת העליונה והוכן גשר על בסיס סיב הזכוכית. הגשר הודבק בהצלחה בפיו של הילד 10 ימים לאחר הטיפול הראשוני.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד