גודל טקסט      
דלג על בר עליון
בר עליון
דלג על על בית החולים
על בית החולים
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners

ד"ר לוי במסיבת העיתונאים הראשונה שלו כמנהל המרכז

ד"ר חזי לוי- נואם במסיבת העיתונאים

עם כניסתו לתפקיד, ערך ד"ר לוי חזי, מנהל המרכז הרפואי "ברזילי", מסיבת עיתונאים ביום ב' 06/02/2012 .
ד"ר לוי אמר שבית החולים מתמודד באתגרים במספר חזיתות, הראשונה היא ההיערכות המתמדת לשעת חירום בגלל היותו הקרוב ביותר לקו העימות עם מדינות קרובות ובגלל העימות עם מדינות מרוחקות. בית החולים חייב להיות מוכן מבחינת התשתיות כדי להגן על האוכלוסייה בה הוא מטפל. משרד הבריאות והאגף לשעת חירום כבר השקיעו רבות במיגון המרכז אבל עדיין הדרך ארוכה. נדרש למגן את חדרי הניתוח ולבנות חדרי ניתוח חדשים ממוגנים, והוא יעשה את המיטב כדי להשיג את התקציבים הדרושים להשלמת הבניה ומיגון בית החולים. האתגר השני שהוא רואה נגד עיניו הוא גיוס כוח אדם איכותי. חלק מהתהליכים כבר החלו בהחלטות הממשלה לתת עדיפות לפריפריה, להוסיף מיטות וכוח אדם ובהסכם הרופאים החדש שמעניק תוספות משמעותיות לרופאים צעירים ולרופאים מומחים שמוכנים לעבוד בבתי החולים שבפריפריה.
עוד הוא הוסיף כי הוא הגיע לבית החולים מרצון וימשיך את המפעל שנקרא "ברזילי" ויוביל את בית החולים להיות אטרקטיבי עבור רופאים טובים על אף התקציבים הדלים שעומדים לרשותו.
במענה לשאלות הכתבים אמר ד"ר לוי שבית החולים נמצא בתנופת בנייה כדי להתמודד בעומסים הקשים במחלקות האשפוז אבל יהיה צורך בגיוס משאבים רבים נוספים כדי להשלים את כל הבנייה.
ד"ר לוי נדרש לשאלה של הקמת בית חולים באשדוד והוא ענה שזה חורה לו שהמדינה נותנת כספים לאשדוד במקום לברזילי אבל הנושא כבר נדון והתקבלו החלטות וביה"ח באשדוד יקום. הוא רואה בהקמת ביה"ח באשדוד הזדמנות למנף את בית החולים "ברזילי". בית החולים "ברזילי" ישתף פעולה עם ביה"ח שיקום באשדוד וישתדל להיות יותר אטרקטיבי ולמשוך אליו יותר אוכלוסיה וכח אדם איכותי.
ד"ר לוי נשאל גם לגבי שעון הנוכחות והוא ענה שזהו מהפך תרבותי גדול אצל הרופאים והוא רואה בכך הזדמנות למתן תמריצים לרופאים מומחים צעירים להישאר ולהשקיע בביה"ח ולהעלאת הרמה המקצועית. שעון הנוכחות יצר כללי משחק נכונים.
שאלה נוספת שהוא נשאל הייתה על סכסוך העבודה של האחיות בעקבות עומס העבודה במחלקות הפנימיות. ד"ר לוי ענה שהאחיות הן חלק בלתי נפרד וחשוב ביותר בטיפול בחולים ונראה שהאחריות המשותפת ושיקול הדעת הנבון של האחיות הם אלה שמובילים אותן בבית החולים.
"מה לגבי המוניטין של ביה"ח" נשאל ד"ר לוי והוא ענה שטעויות התרחשו ויתרחשו כי רופאים הם בני אדם. המטרה היא להוריד עד כמה שאפשר את הסיכונים ולתחקר טעויות בכדי למנוע את הטעות הבאה, אך לא יתנהלו תחקירים דרך העיתונות. בבית החולים מרכזי מצויינות רבים והנהלת בית החולים תפעל לעודד מרכזי מצויינות נוספים.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד